O MNĚ

Vítejte na mém blogu. Jsem moc ráda, že jste k němu našli cestu! Pojďte si přečíst něco o mně, člověku, který se o Popečeníčko stará:

DSC_7793

KDO A PROČ PÍŠE POPEČENÍČKO?

Jmenuju se Jana Duffková (dříve Chotová) a narodila jsem se v roce 1991. Celé dětství jsem ráda pomáhala v kuchyni, ale nejvíc jsem se pečení a vaření začala věnovat až v dospělosti, ve vlastní kuchyni. Často jsem pekla pro kamarádky a abych se s nimi snadno mohla dělit o recepty, začala jsem je nahrávat na jednoduchý inernetový blog. Když jsem zjistila, že už ho čte více lidí, než jen moje kamarádky, rozhodla jsem se dát blogu hezčí tvář, jméno a logo. Od té doby pracuji na Popečeníčku a moc mě to baví.

CO DĚLÁM VE VOLNÉM ČASE?

Když mám volno, především peču, vařím, jím a nebo si o tom aspoň čtu. Ráda za jídlem i cestuju. Mimo to trávím čas s manželem a našimi kocoury – Čevakou a Superkocourem Ninjou. Baví mě malovat, modelovat a různě tvořit a nevadí mi, že v tom nejsem profesionál. Taky mívám období, kdy moc ráda běhám. Většinou především na jaře.

CO NEJRADĚJI JÍM?

Dřív jsem měla spoustu jídel, co jsem z nějakého důvodu nejedla. Teď jich je pořád dost, protože mám hodně potravinových alergií, ale ještě víc je jídel, která miluji. Proto je pro mě těžké jednoznačně říct, co jím nejraději. Nejvíc v poslední době ujíždím na sushi a vietnamské kuchyni, ale nedám dopustit ani na poctivá česká jídla. Ze sladkostí mám mezi oblíbenými chutěmi karamel a vanilku, ale nepohrdnu ani čerstvým ovocem.

KDE JSME SE MOHLI POTKAT?

Spolu s Terezkou (Foodlover.cz) a našimi muži jsme založili značku Beef&Burger – stánek s burgery, který vždy otevřeme jen na Apetit piknik. Kromě toho jsme se mohli potkat na Foodbloku, konferenci pro milovníky jídla, kterou jsem pořádala s Janou Florentýnou Zatloukalovou (Kuchařka pro dceru). Poslední roky jdu spolu s dalšími ambasadory ve stopách Jamieho Olivera a podporujeme Food Revoution Day.