Jak vyklopit beránka

Každý rok je to stejné. Všude na Facebooku na mě vyskakují příspěvky o tom, že se někomu nepovedlo vyklopit beránka. Tohle s ním dělám já, aby se to vždycky povedlo. Třeba vám to taky pomůže :)

jak vyklopit beránka
Letos se to prostě povede! Žádné připálené uši, žádný beran bez hlavy. Bude to krasavec, který se bude na velikonočním stole vyjímat. Mám pro vás tři zaručené tipy, které vám prostě musí pomoct:
  1. VYMAZAT FORMU! Luxusně vymažte a vysypte formu. S vymazáváním vám může pomoct olej ve spreji, který prodávají třeba v Icelandu, nebo si pomožte obalem od sádla. Vysypat samozřejmě hrubou moukou a přebytek vyklopit do koše.
  2. SCHOVAT UŠI A NOS! Z vnější strany formy obalte uši a nos alobalem. Díky tomu se to nepřipeče. Ale pozor! Opravdu obalte jen tato místa, né celou hlavu, tak jako já, kayž jsem to testovala. Beránek pak vypadal, jako když má jogurtovou pleťovou masku.
  3. LÉČBA ŠOKEM! Z horka rovnou do zimy. Zavřenou formu rovnou z trouby odneste do zimy na balkon a klidně přes ní ještě hoďte mokrou utěrku. Beránek se trošku zapotí, maličko se stáhne a půjde lépe vyklopit.
Než beránka vyklápím, pro jistotu ho ještě pomocí lžíce ze všech stran “odlepím od stěny”. A teď už se do toho pusťte, třeba podle mého receptu.
PS: Sdílejte beránka na Instagram s hashtagem #popecenicko, nebo mi ho pošlete do zprávy. Jsem zvědavá, jestli moje tipy fungují i u vás :)