SPOLUPRÁCE S IKEA: Zero Waste Family

Můj startovní balíček.

Můj startovní balíček.

Nedávno jsem vám psala o tom, že kujeme nějaké pikle s IKEA. A teď jsme si konečně plácli u příležitosti prvního společného projektu. Ten projekt se mi moc líbí, je to věc, která má podle mě doopravdy smysl. Už jste zvědaví?

Tak já vám to tedy řeknu a nebudu vás dál napínat. Celé se to jmenuje „Zero waste family“, česky „Úsporná domácnost“ a už to vám hodně prozradí o zaměření projektu. Je to o udržitelnosti. O neplýtvání. O zamyšlení se nad tím, kolik čeho doopravdy potřebujeme a kolik toho necháme jen tak „proletět komínem“.

Obraz už visí! Hurá!

Obraz už visí! Hurá!

V programu je několik nás blogerů a chceme to prostě zkusit. A to tak, že se svými čtenáři budeme sdílet tipy, které nám s neplýtváním pomáhají. Já se zaměřím na to, jak správně skladovat potraviny, aby nám co nejdéle vydržely, jak využít potraviny, které byste už normálně vyhodili, jak žít s menším množstvím obalů no a pak se pokusím vypěstovat nějaké bylinky. To bude asi největší challenge, protože já zabiju i kaktus a když v létě máme plný balkon bylinek a rajčat, je u nás hlavním zahradníkem Ondra.

Samozřejmě budu pracovat i s tím, abych neplýtvala vodou, elektřinou a abychom správně recyklovali, protože všechny části programu spolu souvisí.

Tak se připravte a pojďte si taky dát měsíční výzvu! Třeba se při ní naučíte novým návykům, které si pak ponesete i dál. O tom to je. A navíc, víte, že prý právě měsíc to trvá, než si člověk návyk vytvoří a stane se mu automatickým?

KDY ZAČNEM? Já už pomalu začala, ale oficiální blogový start bude 15. března.

Zápisníky nachystány, můžu se do toho pustit :)

Zápisníky nachystány, můžu se do toho pustit :)