Jak jsem pekla dort v časopisu F.O.O.D.

Dlouho jsme se neozvala, moc se omlouvám! Nejdřív jsem byla v Londýně a pak mě přepadla nějaká chřipajzna, takže na koukání do počítače nebylo ani pomyšlení. Každopádně teď už se mi povedlo sebrat trochu energie a napsat vám o tom, jak jsem pekla dort v časopisu F.O.O.D.

Nedávno jsem psala u sebe na Facebooku, že mě hrozně těší, jak se změnil můj pohled na časopisy o jídle. Dřív jsem je kupovala a prohlížela si v nich (samozřejmě kromě receptů) gastronomické celebrity. Pak jsem začala psát blog a díky tomu poznala spoustu lidí. No a teď si prohlížím časopisy a v nich na místě celebrit vidím své přátele a známé a dělá mi hroznou radost, jak jsou úspěšní.

No a pak se ozve Jana z časopisu F.O.O.D. a pozve mě, abych upekla dort a byla s ním v únorovém vydání. Ačkoliv se ve mně ihned zrodily myšlenky na to, jestli jsem na to dost šikovná a jestli to nebude ostuda, samozřejmě jsem horlivě přikývla a nabídku přijala. O týden později už jsem celá nervozní přešlapovala doma v kuchyni a chystala se na zítřejší focení.

Měla jsem dělat piškotový korpus, tři druhy krému a čokoládovou polevu. Ježiši!!! To jsou zrovna věci, které se mi klidně mohou snadno pokazit! A tak jsem se pro jistotu chopila náčiní a vyrobila doma jeden stejný dort, který druhý den vezmu s sebou, kdyby se něco nepovedlo. Moje obavy ale byly tak zbytečné…

S nažehlenou zástěrkou z mojí kolekce jsem v pondělí ráno nastoupila do kuchyně redakce časopisu a čekalo mě moc milé přivítání. Celou dobu mi dělala společnost usměvavá Jana, vtipný pan fotograf Ondra a v neposlední řadě decorstylistka, která dodala fotkám správnou atmosféru. Měla tolik krásného nádobí, barevných desek na focení a dalších rekvizit!

Celé pečení se dokumentovalo, protože součástí článku měl být i foto postup a na konec si vyfotili i mě. Pan fotograf je opravdu třída, protože hned na první pokus jsem byla s fotkou spokojená (nebo alespoň myslím, že čtenáře nevyděsím). Když bylo vše nafoceno, pustili jsme se do dortu a ještě si krátce popovídali o jídle, cestování a dalších věcech, které nás všechny baví.

Přes počáteční nervozitu jsem si to vážně užila a moc mě pečení i focení bavilo. Doufám, že se vám dort podle mého receptu povede :) Dejte určitě vědět! Najdete ho v únorovém vydání  – pokud máte předplatné, asi už máte časopis ve schránce a jestli pro časopis poběžíte do trafiky, měl by tam být od 22. ledna. A abych nezapomněla, hned stránku za mnou najdete mojí milou Terezku z blogu Foodlover, která si přichystala medovník.