Prodloužený víkend v Istanbulu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V listopadu jsme byli s Ondrou v Istanbulu. Jak už jste si mohli přečíst v článku z Londýna, nejsme typičtí turisti, ale jezdíme hlavně za jídlem a touláme se uličkama, abychom co nejlépe nasáli atmosféru města. Přečtěte si, co stojí za to v Istanbulu ochutnat, kam se rozhodně musíte podívat a co nakoupit.

CESTA DO ISTANBULU

Do Istanbulu jsme letěli s Turkish Airlines a letenky jsme sehnali za super cenu díky našemu kamarádovi, který provozuje Zaleťsi.cz. Když poletíte s Turkish, dostanete během letu najíst a pití (alko i nealko) máte také v ceně letenky. Let trvá sice jen 2 hodiny a 50 minut, ale občerstvení přijde vhod. Cestou tam jsme měli mozzarelu s rajčaty, macarony se sýrem a pěnu z bílé čokolády, cestou zpět bylo menu hodně podobné, ale hlavním chodem bylo kuřecí maso a pilaf.

1. Historická tramvaj. Ty ostatní jsou mnohem modernější. 2. Loď na asijskou část Istanbulu. 3. Žeton na cestování MHD.

1. Historická tramvaj. Ty ostatní jsou mnohem modernější.
2. Loď na asijskou část Istanbulu.
3. Žeton na cestování MHD.

POHYB PO MĚSTĚ

Po příletu do Istanbulu se do centra můžete přiblížit taxíkem, který zde není vůbec drahý, nebo můžete jet metrem. Tím jsme jeli i my – jezdí přímo z letiště. Než kdekoliv vlezete do metra nebo tramvaje, procházíte turniketem, takže se nemusíte bát, že byste omylem jeli na černo. Do turniketu se vhazují žetony (jeden v přepočtu za 40 Kč) na které můžete cestovat neomezeně dlouho, dokud prostě zase nevyjdete ven turniketem. Dávejte si pozor, aby vás nezajela tramvaj. Nezastaví a pokud jí budete stát v cestě, jen bude hlasitě troubit. I tak je ale pohyb „pěšmo“ bezpečný a pro mě nejlepší variantou.

Na žeton z metra můžete jet i lodí, která vás doveze například na asijskou část města. Určitě to zkuste, je to fajn – asijaká část je mnohem klidnější a není tam tolik turistů. Cesta lodí trvá asi 20 minut.

Untitled

UBYTOVÁNÍ

Hotel jsme hledali přes Booking a mile nás potěšily ceny. Hotely nebyly vůbec drahé a náš čtyřhvězdikčový hotel Hotellino Istabul stál na 3 noci pro dva i se snídaní něco kolem 4 tisíc Kč. Nutno ale dodat, že zrovna na tenhle hotel jsme vychytali nějakou akci. I tak ale ostatní hotely nevyšly o moc dráž. Snídaně super, hotel útulný a hlavně v centru, takže to všude bylo kousek. Personál se o nás krásně staral a při odjezdu jsme dostali balíček turecké kávy.

1. Toulavý pes. Jsou všude. 2. a 4. Cisterny - krása 3. Modrá mešita

1. Toulavý pes. Jsou všude.
2. a 4. Cisterny – krása
3. Hagia Sofia

MODLENÍ, PAMÁTKY, TULÁCI

Modlení probíhá tuším 5x denně a je to tak, že se svolává pomocí reproduktorů, které jsou po celém městě. První modlitba je okolo šesté ráno a počítejte, že vás to vzbudí. Aspoň budete mít delší den. Jděte se podívat třeba do Modré Mešity, vychytejte ale čas, kdy se zrovna nemodlí a zahalte se. Turistické památky a atrakce si najděte v průvodci, já jsem spíš přes jídlo, ale moc se mi líbily Cisterny – stará, bývalá, podzemní vodní nádrž, přístupná pro turisty, krásně osvětlená. Šli jsme hned ráno, taže nebyly fronty a uvnitř panoval úžasný klid.

V ulicích je hodně toulavých psů a koček, což pro mě byl strašně smutný pohled a bylo mi jich hrozně líto. Úplně zle se ale snad nemají, lidé jsou k nim vlídní a alespoň je krmí.

1. Baklavy a další sladkosti. 2. Lochum zblízka 3. Čaje 4. Koření

1. Baklavy a další sladkosti.
2. Lochum zblízka
3. Čaje
4. Koření

TRHY

Ponořte se do Istanbulských trhů. Najdete tam 2 hlavní, přičemž jeden je s kořením, čaji a sladkostmi, na druhém prodávají všechno možné od lampiček, přes spoďáry až po koberce. Ne, opravdu ta Dolče Banana není pravá a za perfektní cenu. Na trzích můžete smlouvat, tak to zkuste. My usmlouvali vodní dýmku z 250 na 50 lir a nakonec jsme ji koupili, i když jsme ji vlastně ani nechtěli.

NÁKUPY A CO SI DOVÉZT

Na trzích si kupe sypané čaje (granátové jablko, vanilkový a klasický doporučuji) a koření. Vše je na váhu a zavakuují vám to do placatého balíčku, který nebude cítit v kufru a nezabere místo. Pro kamarády a i pro sebe nakupte zásobu LOCHUMU (viz níže). Hledejte, který stánek na trhu má nejlepší cenu. Zboží mají všichni skoro stejné. Hezkým suvenýrem je zmiňovaná vodní dýmka, mozaiková lampička, pašmína, nebo třeba skleničky na čaj. Ty jsme ale sehnali v zapadlé uličce, ne na trhu, asi o 70% levněji. Na trzích můžete smlouvat, v obchodech to není žádoucí. Pak si kupte něco z růže – olejíček, kosmetiku, nebo a to hlavně marmeládu. je božská. I proto nám ji určitě někdo cesotu domů „ztratil“ ze zavazadla. Na oblečení můžete vyrazit do nákupního centra Zorlu Center, ale nic moc speciálního tu neseženete. Samozřejmě kromě obchodu Victorias Secret, kam prostě musíte, a manžela zatím můžete nechat, ať se zabaví v přilehlém Apple Storu, kde je wifi.

STREET FOOD A DALŠÍ FOOD I DRINK

O to tady jde! Jezde na ulici, to je ten Istanbul, který musíte ochutnat. Nemějte přehnaný strach ze zažívacích problémů. My snědli všechno, co se nám líbilo a přežili jsme bez újmy. Jen vodu doporučuji pouze balenou. A teď už seznam toho, co podle mě stojí v ulicích Istanbulu za chutání:

1. Balik Ekmek 2. Koblížky v cukrovém rozvaru 3. Nakládaná zeenina k Balik Ekmeku 4. Granátová jablka připravená na fresh

1. Balik Ekmek
2. Koblížky v cukrovém rozvaru
3. Nakládaná zeenina k Balik Ekmeku
4. Granátová jablka připravená na fresh

BALIK EKMEK, to je takové pečivo s grilovanou rybou, trochou zeleniny. K tomu kelímek fermentované zeleniny (ta mi moc nechutnala), posadit se k miniaturnímu stolečku a jíst. Najdete u Galadského mostu (poznáte ho, všichni na něm chytají ryby), nemůžete přehlédnout. Hledejte loď plnou grilů – tam se Balik Ekmek připravuje, a hází ho na pevninu prodejcům, u kterých ho koupíte. Dejte si ho tady, ne v restauraci. Je to prostě povinná street food zastávka. Větší street food tu nenajdete. Fakt.

DÜRÜM, neboli takový wrap s masem a zeleninou. Určitě jste ho viděli i v Česku, ale dejte si ho v Istanbulu. Je úplně jiný, skvělý. Asi je jedno kde si ho dáte, vybírejte si stánek podle toho, jestli mají hezké maso. Většinou je jehněčí, ale můžete si dát i kuřecí. My jsme si ho kuovali asi za 5 lir (45 Kč).

1. Künefe 2. Dürüm 3. Lochum 4. Čaj

1. Künefe
2. Dürüm
3. Lochum
4. Čaj

LAHMACUN vám bude tvarem připomínat pizzu a na ní mleté jehněčí maso s pálivým podkladem. K tomu vám přinesou talíř zeleniny, hladkolistou petrželku a citron. Můžete to zamotat jako dürüm a pustit se do toho. Pro mě jeda z top dobrůtek.

KÜNEFE, teplý dezert podávaný v plechovém talířku, obsahuje křupavé těstíčko, pistácie, přepuštěné máslo a krémový sýr. Je to hodně sladké, mastné, ale hrozně dobré. Doporučuji jeden do dvojice, je to zabiják.

MOKRÝ BURGER, tak jsem ho pojmenovala a vlastně ani nevím, jeslti mu Turci říkají jinak. Najdete je hlavně v okolí Taksimu – koukejte po vitrínkách plných páry. V té páře se schovávají. Malé burgříky plněné mletým pálivým masem. Mně to hrozně chutnalo, ale je to hodně zvláštní. Stály tuším 3 liry.

1. Mokrý burger 2. Lahmacun 3. Káva 4. Zeleina k lahmacunu

1. Mokrý burger
2. Lahmacun
3. Káva
4. Zeleina k lahmacunu

BAKLAVA, tu ani snad nemusím představovat. Listové těsto, cukrový rozvar, pistácie. Nsjdete na trzích, v cukrárnách, všude.

LOCHUM, ale spíš vám ho budou představovat mezinárodním pojmenováním Turkish Delight. Pokud poletíte s Turkish Airlines, ochutnáte už v letadle. Sladké lepidýlko plné oříšků, nebo i kandovaného ovoce. Ty dražší jsu z cukrového rozvaru a ty dražší jsou s medem. Ochutnejte oboje. A dovezte si i domů. Prodává se na váhu, většinou na trzích výhodněji.

MEZE, ty si dejte v restauraci. Naložte si na talíř spoustu předkrmíčků a ochutnávejte. My měli asi 11 druhů a byli jsme v restauraci Ciya Sofrasi (díky za tip Verče Z Ghetta Blog) na asijské straně Istanbulu. Jsou tam věci jako hummus, tzatziki, různé salátky, závitky…

1. Jehněčí v jogurtu a 2. nějaké jehněčí :D a 3. meze = vše v jedné restauraci 4. Ayran

1. Jehněčí v jogurtu a 2. nějaké jehněčí :D a 3. meze = vše v jedné restauraci
4. Ayran

KOBLÍŽKY najdete hned kousek od lodi, která prodává Balik Ekmek. Jaou malinké a máčené v cukrovém rozvaru. Zní to nechutně tučně, ale je to fakt mňamka a to koblihy normálně nemám ráda. Dejte si ale malou porci, snadnos se jich přejíte.

JEHNĚČÍ na špejli, na talíři, všude a na všechny zůsby. Ochutnejte, kde se vám bude líbit. Skoro všude ho dělají podobně a mně osobně moc chutnalo ve všech podobách. Zvláštní je, že i kuřecí v Istanbulu chutná jako jehněčí. Nebo se nám to zdálo?

GRANÁTOVÝ FRESH vám připraví skoro na každém rohu během několika vteřin a asi za 3 liry. Určitě si ho dejte.

ČAJE nechybí v žádné restauraci, natož pak kavárně. Čaje se pijou všude, z krásných skleniček, a ideálně sladké. Objednejte si ho v restauraci místo vody, tu si můžete dát kdekoliv, ale tenhle čaj jen tady. Navíc nestojí skoro nic.

KÁVA je jiná. Není to, jako když si u nás dáte espresso. Je taková hustá, na dně má sedlinu jako znáte u „turka“ a měla jsem pocit, že vybízí k oslazení, ačkoliv kávu nesladím. Dejte si jí v nějakém stánečku nebo malé kavárně a koukejte, jak ji budou připravovat.

AYRAN určitě znáte. Je to něco jako hodně tekutý bílý jogurt a podává se snad ke všem jídlům. Buď klasicky v kelímku, nebo točený, šlehaný s máslem.

VODNÍ DÝMKA…no dobře, tohle není food ani drink, ale patří to sem úplně stejně. I když nekouříte, tak tady vás určitě nějaká čajvnička zláká. Ta pohoda a klid!!!

 

Snad jsem na nic nezapomněla a článek vám bude inspirací, kam se vydat na další cestu nejen za jídlem. Nás teď v lednu čeká krátná zastávka v Londýně a potom až v dubnu vyrážíme směrem do Japonska. To bude teprve dobrodružství.