Slaninový sandwich Jamieho Olivera

DSC_0419

Nedávno se mi dostala do rukou úplně nová kuchařka Jamieho Olivera. Asi ta nejlepší, kterou kdy vydal. Tady máte jeden extrémně jednoduchý recept na podzimní, „lehce“ nezdravou, ale za to křupavou sváču.

Processed with VSCOcam with 5 preset

Než vám sepíšu recept, musím vám říct o té kuchařce. Jmenuje se „Pohoda v kuchyni: vařte klasiku s láskou a chutí“. Nejnovější z kuchařek Jamieho Olivera, ve které tentokrát nejde o rychlovky, ale o dobrá rodinná jídla, která si rádi uděláte, když si chcete vychutnat víkendové vaření. Mimo jiné jsou v kuchařce božské fotky a taky je to jediná kuchařka, kterou jsem bez dechu prohlédla od první až po poslední stránku. Můžete si být jistí, že tenhle recept není poslední a budu jich z této kuchařky dělat ještě hodně.

DSC_0420

A teď už k těm slaninovým sandwichům, do kterých jsme ještě navíc dali čedar. A Jakou jinou slaninu a čedar bych do britského receptu mohla použít, než od svého partnera Icelandu :) Tam jsem totiž sehala slaninu přesně v takové kvalitě, jakou použil Jamie ve své kuchřce.

INGREDIENCE (na 1 sandwich):

  • 2 velké plátky slaniny
  • 2 plátky toustového chleba
  • čedar
  • máslo

POSTUP:

  1. Rozehřejte těžkou pánev a položte na ni slaninu. Slaninu něčím zatěžkejte, aby se nekroutila (my použili kovovou kuchařskou kartu a na ní dvě plechovky loupaných rajčat).
  2. Slaninku postupně opečte z obou stran, aby byla křupavá.
  3. Toustový chléb potřete máslem a mezi oba plátky zavřete strouhaný čedar a slaninu tak, aby co nejméně vyčnívala.
  4. Sandwich položte na stejnou rozehřítou pánev, na které jste dělali slaninku (chléb hezky nasaje vypražený omastek) a postupně jej z obou stran opečtě dozlatova.

TIP: Sandwiche skvěle chutnají s BBQ omáčkou.

DSC_0427