S Babiččinou volbou jsme představili novou mouku

Už dávno jste se u mě na blogu dočetli o mojí a Terezčiný spolupráci s Babiččinou volbou. Dlouho jsem vám nemohla říct, o co vlastně ve skutečnosti jde, ale od října to už konečně tajemství není a já vám o tom můžu říct.

Babiččina volba se rozhodla uvést na trh 3 nové druhy mouky. Je to mouka dortová, mouka na kynuté těsto a mouka na křehké těsto. Všechny tyto mouky jsou hladké, ale skvěle fungují i v receptech, kam má přijít polohrubá.

Fotka z tiskové konference. Tohle jsme pekli s novináři.

Dortová mouka způsobí, že se vám těsto snáz propojí a výsledná buchta (nejen dortový korpus, ale jakékoliv pečivo z třeného těsta) bude nádherně nadýchaná a vláčná a vydrží déle měkoučká.

Fotka z tiskové konference. Tohle jsme pekli s novináři.

Když budete dělat těsto ze speciální mouky na to kynuté, hned při práci s těstem uvidíte, jak je těsto krásně pružné a že mnohem lépe kyne. I hotové pečivo je vláčnější a nadýchanější. Jen je třeba do receptu přidat trošku více tekutiny, než jste zvyklí.

Processed with VSCOcam with 5 preset

Z mouky na křehké těsto vytvoříte takové těsto, které se nebude trhat a rozpadat. Bude se vám s ním zkrátka mnohem lépe tvořit. My jsme si díky zkoušení už na začátku října užili vánoční pečení :)

A co je v tom za chemii, aby to všechno takhle správně fungovalo? Vůbec žádná. Jde jen o to, že zrno, které se mele na mouku, má v každé své části jiné vlastnosti – například jiný obsah lepku a škrobu. A o tom to je. Na určitou mouku se zastaví proces mletí v určité fázi a může se tak namíchat mouka například s vyšším obsahem škrobu (dortová), nebo s vyšším obsahem lepku (kynutá).

Na tiskovou konferenci dorazil i stárek z litoměřického mlýna Babiččiyn volby a ukázal nám pasážovou desku. Na té se kontrolují jednotlivé fáze mletí.

Na tiskovou konferenci dorazil i stárek z litoměřického mlýna Babiččiny volby a ukázal nám pasážovou desku. Na té se kontrolují jednotlivé fáze mletí.

My jsme s Terkou tyhle mouky doma testovaly už od srpna a pro Babičku jsme sestavily 15 receptů, které postupně fotíme (teda hlavně Terka, já spíš peču). Několik z nich už bylo představeno na tiskové konferenci, která se konala v Chefparade k příležitosti uvedení mouky na trh a slavnostnímu odhalení. Brzy s vámi určitě budu recepty také sdílet.

A teď pozor: Holky blogerky, která z vás by chtěla mouky doma taky vyzkoušet, mohu vás s Babiččinou volbou taky propojit :)

Processed with VSCOcam with 5 preset