Jak jsme omylem odstartovali dortovou tradici

Moje svědkyně Míša měla třicetiny a pozvala nás k sobě na chatu, na velkou oslavu. Normálně dorty peču, ale tentokrát jsme se rozhodli pro Míšu dort objednat. Co se ale nakonec nestalo? 

Untitled

Jak jsem psala, Míša byla moje svatební svědkyně a na svatbě se podávaly nebeské francouzské věnečky. Pekli nám je naši kamarádi z říčanské kavárny a cukrárny Coffees. No a když nás Míša pozvala na svojí oslavu třicátých narozenin, řekla jsem si, že ji překvapím a věnečky jí objednám jako dárek. A Ondra návrh dovedl k dokonalosti: necháme na zakázku připravit né věneček, ale pořádný věnec – věnečkový dort. Tomáš s Petrou v kavárně s nápadem souhlasili a tak byl dort objednán.

Osud našemu překvapení ale nepřál. Míša ve čtvrtek dostala čtyřicítky horečky, musela oslavu zrušit a v sobotu ji nakonec ke všemu neštěstí odvezla sanitka s oboustranným zápalem plic. A tak nám zůstal obří věnečkový dort.

Né, že by nám bylo líto, že na nás dort zbyl, ale museli jsme vymyslet, co s ním provedeme, abychom ho celý nesnědli sami a nebyli tlustí jako pejsek s kočičkou. Jedno bylo jasné, Míše ho odvézt nemůžeme, protože co by s ním v nemocnici, navíc při horečkách dělala. A tak jsme čtvrtku ukrojili a vyrazili do Hostivic, navšívit naše kamarády, kterým Ondra pomáhá stavět kuchyň. Po dortu se zaprášilo, návštěva byla moc fajn a tak jsme po příjezdu domů uřízli další čtvrtku a zašli k našim sousedům, kde jsme nad dortem celý večer hráli stolní hry.

KDY JSTE NAPOSLEDY SNÍDALI DORT-

V neděli jsme pak vstali a dali si pořádný kus dortu k snídani. No řekněte, kdy jste naposledy snídali dort? Bylo to, jako bychom slavili nějakou speciální příležitost, a přesto to byla obyčejná neděle. Poslední kousek se už vešel do plastové krabičky a tu jsme dovezli k tátovi, kde nám všem přišel vhod při odpoledním posezení na zahradě.

A tak jsme neplánovaně začali novou tradici. Ano, tradici, ačkoliv jsme víkendový dort měli poprvé. Už teď jsme si totiž řekli, že si někdy na víkend zase dort objednáme, protože díky němu jsme navštívili spoustu známých a sami si užili sladké chvíle. A jako domácí pekařka vám můžu říct, že objednat si dort je nádherný servis – hned chutná mnohem líp, než když ho hodiny patláte sami :)