Zamyšlení nad cukrem

Možná se divíte, že zrovna na mém blogu vidíte nadpis, ve kterém se zamýšlím nad cukrem, když právě já často sdílím recepty na nějké dortíky a další sladkůstky. Tentokrát mi ale nejde o cukr, který vědomě sníme, když zhřešíme nějakou tou bábovkou, ale o cukr, který nám někdo podstrkuje do jídel, kde bychom ho ani nečekali.

Nas_Grunt_Hamburger_med

Několikrát jsem se k různým materiálům, které se tím zabývají, dostala už když jsme chystali Food Revolution Day a pak se s tím setkám samozřejmě vždycky, když držím Whole 30. To je kolikrát kvůli cukru problém sníst i obyčejnou slaninu. No fakt! Cukr ve slanině. A to není vtip. Sehnat „čistou slaninu“ je skoro nadlidský výkon.

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik cukru nevědomky spořádáme? Když jsem se do toho tématu víc začetla, cloumal mnou vztek na firmy, které do jídel strkají věci, které by tam vůbec nemusely a neměly být.

Hodně zajímavý pokus udělala firma Náš Grunt (farmářské prodejny). Vzali komerčně vyráběné potraviny jako kečup, polévku, nebo třeba zdánlivě zdravé müsli a několik dní je servírovali včelám. A včely jsou nejlepší přírodní radar na cukr.

Představte si, že v jídle bylo tolik cukru, že z něj včely dokonce dokázaly vyrobit med. Hamburgerový med, kečupový med, polévkový med, džusový med… zní to hrozně, co? Dostala jsem tenhle med ochutnat. Moc se mi do toho nechtělo, když jsem věděla, jak vznikl, ale zvědavost mi nedala. Vůbec nechutnal jinak! Musím vám sdílet video k tomuto projektu, protože je moc hezky zpracované:

Jak jste na tom vy? Čtete etikety a upřednostňujete potraviny od menších výrobců, nebo na cukr a způsob výroby nehledíte? Přiznám se, že nejsem dokonalá a občas taky nějaký ten fastfood, nebo doslazované jídlo sním, ale při nákupech se snažím vybírat takové suroviny, ve kterých prostě zbytečnosti nejsou.