Švestková povidla

Švestková sezona vrcholí. Pokud jste i vy sklidili nějaký ten košík, uvařte si domácí povidla, protože až budete v zimě dělat povidlové buchty, budete za ně určitě rádi. Alespoň já to tak mám.

DSC_9962

Na zavařování a hlavně povidla je u nás expert Ondra, takže mi jistě odpustíte, že tyto modré skleničky nachystal právě on. Naštěstí mi dal ale recept, takže se s vámi o ně můžu podělit. A protože si chlapi umí poradit v každé situaci, poradil si Ondra i s tím, že nám doma došel rum, který před plněním přidáváme do sklenic. A tak tam nalil patnáctiletou Zacapou, podle které je i pojmenoval: „Zakápnutý povidla“.

INGREDIENCE (asi na 6 skleniček):

  • 2 kg vypeckovaných švestek
  • 900 g cukru
  • 140 ml octa
  • 2 celé skořice
  • Rum (Tuzemák, nebo Zacapa – podle toho, jak moc luxusní to chcete mít :D)

POSTUP:

  1. Vypeckované švestky pokrájejte a dejte je do hrnce spolu s cukrem a octem. Vše dobře promíchejte a nechte 24 hod odstát při pokojové teplotě.
  2. Po 24 hodinách přidejte skořici, postavte na sporák a na velkém plamenu vařte hodinu. Vařte včetně vody, kterou švestky pustily a octa, který jste přidali včera.
  3. Povidla často míchejte a po hodině vaření plamen snižte. Vařte další 2 hodiny.
  4. Do vyvařených sklenic nejprve přidejte trošku rumu a plňte je horkými povidly.
  5. Ještě horká povidla ve sklenici zavřete, obraťte dnem vzhůru a nechte stát do vychladnutí.

POZOR: Během vaření povidla prskají, obzvlášť při míchání, tak dávejte pozor, abyste se neopařili. Navic se skoro vždy připálí ke dnu, takže sváteční hrnce nechte stranou a počítejte s pár dny odmáčení (lehké připálení ale povidlům dodá na chuti). Zatím jsme nepřišli na to, jak nad tímto problémem vyzrát :)

A teď něco navíc! Zítra je Mezinárodní den lymfomu. Provází ho barvy modrá a oranžová a i já jsem se zapojila do podpory tohoto dne. To je další důvod, proč zrovna dnes tento modrý recept sdílím. Informujte se o této problematice i vy a sdílejte to se svými přáteli (#denlymfomu), protože se jedná o jednu z těch nemocí, které se nesmí podceňovat.

A6_letak_jpeg16