Nová thajská restaurace: Mesy restaurant

Na začátku srpna jsme měli jet s prací na prodloužený víkend do maďarské pobočky Chefparade v Budapešti, ale kvůli špatným okolnostem jsme nakonec zůstali v Praze. Aby jsme se i přesto všichni na chvilku jako tým sešli, pozval nás náš šéf Marcel na thajskou večeři do nové restaurace poblíž I. P. Pavlova.

Restauraci Mesy restaurant si otevřel náš lektor kurzů thajské kuchyně, Parames (Mesy), který je thajec jako poleno. Než došel k vlastnímu podniku, učil právě v Chefparade a vařil thajskou kuchyni v restauraci Občanská plovárna, kterou také loni reprezentoval na festivalu Foodparade. Letos už bude mít stánek vlastní.

IMG_5938-1024x1024

Většina našeho Chefparade týmu.

Restaurace se nachází v ulici Bělehradská. Při vstupu se ocitnete v prostoru připomínajícím bistro a když sejdete po schodech dolů, objevíte klidné posezení. Stolů je dostatek a vše je nově zrekonstruováno, takže i toalety jsou nové a čisté. Personál je česko-thajský a domluví se tady jak cizinec, tak Čech. Celou nabídku vám také mohou zabalit s sebou a jídlo si odnesete v pěkné papírové tašce.

A CO JSME VLASTNĚ OCHUTNALI?

Většina z nás zvolila klasické zelené kari, dále matsaman i červené kari, někdo si dal Tom Kha Kai nebo smaženou rýži podávanou v ananasu a také jsme vyzkoušeli všechny předkrmy. Během čekání na jídlo nám Mesy naservíroval vynikající grilované vepřové a hovězí maso s koriandrem a pikantní omáčkou.

Každý jsme si v jídlu našel svoje a hodnotíme ho opravdu na výbornou. Obsluha se nás trpělivě ptala, jak moc pálivé si jídlo přejeme (nenechte se zmást jídelním lístkem, kde na výběr stupeň pálivosti není) a jakou variantu masa bychom si přáli. Vše jsme zapíjeli dobrým červeným vínem a na závěr jsme (několikrát) ochutnali sladký koktejl Mai Tai, který opravdu stojí za to.

Jen dezerty už se do nás nevešly, takže kokosovou zmrzlinu, nebo mango s lepivou rýží vyzkoušíme zase při příští návštěvě. Asi tam příště vezmu Ondru, protože opravdové thajské kari musím přiznat, je mnohem lepší, než to, co dělám doma já.

Závitky, smažené krevetové placičky, Tom Kah kai, grilované vepřové maso.

Závitky, smažené krevetové placičky, Tom Kah kai, grilované vepřové maso.

Mi Tai, smažená rýže servírovaná v ananasu, zelené kari.

Mi Tai, smažená rýže servírovaná v ananasu, zelené kari.

PS: Omuvte kvalitu fotek, měla jsem s sebou jenom mobil :(