Recenze: Russell Hobbs Mix&Go

2

Recenze na výrobník smoothies od Russell Hobbs. Přečtěte si, co na něj říkám a jestli jsem propadla smoothie trendu. A navíc brzy přidám i recepty a tipy na nejrůznější smoothies.

Před časem jsem na internetu narazila na výrobník smoothie od Russell Hobbs a na první pohled se mi líbil, protože jsem už delší dobu chtěla zkoušet smoothie, ale prostě mě odrazovalo vyndavat robota, nandavat nástavec na mixování, umixovat, nalít do lahve (na cestu do práce), umývat mixér, uklízet robot. Proto mě zaujalo, jak to je s Mix&Go jednoduché a dala jsem si ho na seznam věcí, co si chci pořídit. Měla jsem ale štěstí, karma mě vyslyšela, a za pár dnů mi doma přistál na recenzi.

Součástí balení je elektrická část, na které najdete pouze jedno tlačítko, dvě lahve na smoothie, nádobu na mixování ořechů a 2 nástavce s noži. Jeden nástavec na smoothie a druhý právě na ty ořechy.

1

Výrobník má pro mě 3 hlavní plusy:

  1. Nezabírá místo: Vešel se mi do skříňky vedle skleniček a tak ho ráno jedním pohybem vyndám a druhým pohybem zase uklidím.
  2. Je to rychlovka: Mixujete přímo v lahvi, kterou si pak odnesete s sebou – jen vyměníte nástavec s nožem za víčko.
  3. Žádné dlouhé umývání. Jen krátce opláchnete nože vodou.

ELEKTRICKÁ ČÁST:

Elektrický modul je vyrobený z plastu a najdete na něm pouze jedno tlačítko, jehož stisknutím a držením aktivujete mixování. Není moc velký, takže se vám vejde do kuchyně tak, abyste jej nemuseli dlouze uklízet či vyndavat. Na spodní části jsou gumové nožičky s „přísavkami“, které zajišťují, že výrobník na stole neklouže. Elektrická šňůra je dostatečně dlouhá, pro mě možná až dost, protože mám zásuvky nad kuchyňskou linkou a tak jsem šňůru ponechala svázanou. Výkon je 300 W.

DSC_9003

DSC_8986

DSC_9001

NÁSTAVEC S NOŽI:

Podle návodu můžete v láhvi mixovat i pár kostek ledu, nebo mražené ovoce. Zatím mám nože perfektně ostré, takže když mixuju mražené borůvky, jdou opravdu do hladka. Otázkou je, jak douho vydrží nože ostré při každodenním používání. Na to přijdu až časem. Do smoothie se vždy před mixováním přidává alespoň trošku tekutiny, aby nože mohly vše dobře „chytit“ a rozmixovat. Nože na ořechy se mi zdají o něco silnější a asi budou o něco ostřejší. Každopádně i nože od ořechů pasují na smoothie lahev, takže pokud bych si časem nože na smoothie stupila, budu prostě používat ty ořechové. Ořechy moc často nemixuji, protože na většinu z nich jsem alergická. Oba druhy nožů od sebe rozeznáte díky odlišné barvě plastu. Smoothiečkové jsou černé a ořechové bílé. I smoothie nože dokáží rozsekat i menší semínka, například chia, a nedělá jim problém i tužší ovoce nebo zelenina, jako například zázvor. Struktura je sice ve smoothie znát, ale úplně mě to neruší.

DSC_8988

DSC_8996

 

LÁHVE:

Láhve jsou z pevného čirého plastu a vejde se do nich 600 ml smoothie. Široké hrdlo uzavřete pomocí víčka z černého  plastu. Při pití pak víčko nemusíte šroubovat, ale pouze vyklopíte horní část a můžete pít. Jde to i brčkem. Klasické široké brčko vám tam nezapadne a to se hodí především, když nechcete mít celou pusu od borůvkového nápoje. Šířka a velikost lahve je fajn i když si ji chcete vzít na cvičení – vejde se do držáku na běžícím páse nebo na Heatu, takže až přes den dopijete smoothie, můžete lahev doplnit vodou a vesele pokračovat. Díky tomu, že je láhev plastová, moc neváží. Já bych asi časem ocenila možnost dokoupení dalších lahví, protože při každodenním používání se podle mě především víčko může brzy opotřebovat (například gumové těsnění). Ořechová „lahev“ je ze stejného materiálu jako lágev na smoothie, akorát je asi o polovinu menší a plast je silnější.

DSC_8994

DSC_8998

 

Celkově Russell Hobbs Mix&Go hodnotím pozitivně. Nění to věc pro profi využití, ale domácí přípravu smoothie obstará za jedna, především když tím nechcete trávit hodně času a chcete s smoothie brát na cesty.