Já a Foodlover budeme mít stánek na Apetit pikniku

11050321_787781697974904_411748744317829748_n

Už v sobotu 20. června se koná Apetit piknik a my máme tu čest, že tam budeme mít stánek. Nemůže ho tam mít jen tak někdo, protože nápad musí projít přes výběrovou komisi, ale my jsme měli štěstí a dostali jsme se tam. Chcete vědět, co si u nás budete moct dát? Čtěte dál.

Celý nápad vznikl ve večerních hodinách nad lahví Prosecca, v malé vesničce kousek od Tábora, kam jsme s Terezkou (Foodlover.cz), jejím přítelem Markem a mým Ondrou vyjeli na odpočinkový víkend. Co si budeme povídat, nejlepší nápady vznikají právě nad skleničkou něčeho dobrého. Akorát jsme dogrilovali maso, sestavili burger z právě upečené bulky a shodli jsme se, že naše burgery jsou hodně blízko tomu, jak si představujeme, že by měl správný burger chutnat a vypadat. A tak někdo z nás vyslovil nápad, že musíme jít na Apetit piknik, aby tyhle burgery mohl ochutnat i někdo další.

S Terkou už jsme v kuchyni sehrané. Takhle jsme vařily v Zikmundově 3 chody jídel pro 20 lidí.

S Terkou už jsme v kuchyni sehrané. Takhle jsme vařily v Zikmundově 3 chody jídel pro 20 lidí.

To jsme to ještě možná brali napůl ve vtipu, ale za pár dnů už byla přihláška odeslaná a za nějaký ten týden jsme dostali zprávu, že jsme byli vybráni. Od té doby už jsme se stihli sejít a udělat několik prototypů burgerů, abychom vybrali správnou náplň pro tuhle událost a zrovna včera vsčer jsme trávili několik hodin nad výrobou vlaječek, kterými budeme naše burgery brandovat.

IMG_5048

V pátek napečeme všech 400 bulek, nachystáme si karamelizovanou cibulku na červeném víně a majonézu z pečeného česneku, nakoupíme cheddar, vyzvedneme maso u naší oblíbené dodavatelky z farmářských trhů a shromáždíme další důležitosti a v sobotu už se budeme těšit slávě v našem prvním pop-up stánku, kterému jsme dali název Beef&Burger.

V naší facebookové události kliklo přes 2300 lidí na tlačítko „zúčastním se“, takže jsme trošku nervózní, abychom naplnili všechna očekávání (ačkoliv burger vyjde jen na 400 nejrychlejších) a budeme moc rádi, když nás přijdete podpořit. Jak jsem psala, burgerů bude 400 a k tomu nějaký ten Coleslaw takže kdo dřív přijde, na toho zbyde.

Držte nám palce a v sobotu se uvidíme na Grébovce, u stánku číslo 18. Jsme tam od 14:00 a vstup je zdarma.

Takhle jsme testovali burgery.... První nápady.

Takhle jsme testovali burgery…. První nápady.

IMG_5029