Karamelový cheesecake

DSC_8393

Cheesecake mě baví nejen tím, že je to celkem jednoduchá a rychlá záležitost, ale taky že se dá dělat na tolik způsobů. Na blogu už je například makový nebo limetkový. Dneska do nabídky přidávám karamelovou verzi, kterou doporučuji péct v nižším provedením, tak jako vidíte na fotkách, protože je to jeden z těch sladších kousků.

INGREDIENCE:

 • 220 g karamelových Lotus sušenek
 • 60 g rozpuštěného másla
 • 200 g Philadelphie (krémový sýr)
 • 200 g ricotty
 • 1 karamelizované Salko
 • Lžíce třtinového cukru
 • 3 vejce

DSC_8403

POSTUP:

 1. Předehřejte si troubu na 145°C a do dortové formy si skřípněte pečící papír. Okraje formy vymažte máslem. Použila jsem formu 30 cm, aby byl cheesecake nižší. Pokud chcete vysoký, použijte formu cca 18 cm, nebo dvojnásobnou náplň.
 2. Rozdrťte sušenky (já to udělala v mixeru) a promíchejte je s rozpuštěným máslem.
 3. Rozprostřete sušenkovou drobenku na dno dortové formy a rukama dobře umačkejte. Dejte do lednice.
 4. Jemně vyšlehejte Philadelphii s ricottou a po lžících přidávejte karamelizované salko.
 5. Na závěr zašlehejte lžíci třtinového cukru a vejce.
 6. Vyndejte z lednice formu s korpusem a nalijte do ní krémovou náplň.
 7. Pečte asi 45 minut. Že je cheesecake hotový poznáte tak, že celý povrch je pevný, ale uprostřed se pořád trošku chvěje.
 8. Vyndejte z trouby a nechte 10 minut odstát. Poté navlhčeným nožem „objeďte“ dort kolem dokola, aby se odlepil od formy. Formu otevřete a nechte zcela vychladnout, poté umístěte do lednice.
 9. Cheesecake podávejte dobře vychlzený.

TIP: Jak udělat domácí karamel ze Salka? Pokud si chcete karamelizované Salko udělat sami doma, kupte si obyčejné slazené kondenzované mléko (Salko) a plechovku celou vložte do hrnce, kde ji zcela zalijte vodou. Přiveďte k mírnému varu a vařte asi 3-4 hodiny. Po vaření vyjměte a nechte chladnout. Až bude mít plechovka pokojovou teplotu, otevřete ji a krém přemístěte do misky. Máte hotovo!

Malá ukázka ze zákulisí. Jak to mám doma těžký. Kdybych se na minutu otočila, tak mi kocour šosé kaké bez pochyb sežere.

Malá ukázka ze zákulisí. Jak to mám doma těžký. Kdybych se na minutu otočila, tak mi kocour šosé kaké bez pochyb sežere.