Limonády Pragomošt

DSC_8213

Dostaly se mi pod ruku limonády Pragomošt a protože mi udělaly radost hned v několika směrech, ráda bych vám o nich napsala. Přečtěte si o pro mě novém, milém, českém produktu.

Limonády Pragomošt vyrábí jablkářství F. H. Pragera. Kromě limonád dělají také cider, ale ten jsem zatím neochutnala. Podle webu (pragercider.cz) jsem se dočetla, že limonády dělají v šesti příchutích: jablečný originál, maté, café zapatista, anýz, šípek a zázvor. Posledním třem jsem se podívala na zoubek.

Všechny tři (a asi vlastně všechny úplně) jsou bez barviv, dochucovadel a chemie. Po whole30 jsem trošku citlivější na běžné sladké limonády a tak jsem ocenila, že nejsou ani moc doslazované. Hlavní chuť se zakládá na ovoci nebo bylinách.

Zatím je nekoupíte úplně všude a protože to je už na pohled takové hipsterštější pití, najdete je v každém správném hipster podniku. Nedávno také otevřeli vlastní prodejnu v Dejvicích. Na webu, kde se prý chystá i e-shop, mají ceny limonád od 25 do 30 Kč za lahvičku (0,33 l), v jednotlivých podnicích se samozřejmě liší.

Zázvorovka obsahuje výluh ze zázvoru, vodu, třtinový cukr, jablečný mošt a je sycená. Chuť je jemně štiplavá po zázvoru a lehce sladká. Vychlazená je příjemně osvěující.

Zázvorovka obsahuje výluh ze zázvoru, vodu, třtinový cukr, jablečný mošt a je sycená. Chuť je jemně štiplavá po zázvoru a lehce sladká. Vychlazená je příjemně osvěující.

DSC_8224

V šípkové najdete výluh ze šípku a ibišku, jablečný mošt, vodu a je také sycená. Nenajdete v ní cukr, slad ji jenom mošt. Bála jsem se, že bude chutnat jako šípkový čaj ze školní jídelny, ale byla jsem mile překvapena.

V šípkové najdete výluh ze šípku a ibišku, jablečný mošt, vodu a je také sycená. Nenajdete v ní cukr, sladí ji jenom mošt. Bála jsem se, že bude chutnat jako šípkový čaj ze školní jídelny, ale byla jsem mile překvapena.

DSC_8223

Anýzovka je z výluhu z bedrníku anýzu, vody, výluhu ze skořice, moštu a je sycená. Přiznám se, že mi nechutnala, ale e to tn anýz. Na mě asi moc výrazná a kontroverzní chuť.

Anýzovka je z výluhu z bedrníku anýzu, vody, výluhu ze skořice, moštu a je sycená. Přiznám se, že mi nechutnala, ale  to ten anýz. Na mě asi moc výrazná a kontroverzní chuť.

DSC_8220

Celkově můžu říct, že mám z limonád radost. Je to český produkt, je to přírodní a navíc to dobře chutná :) Teď ještě testnout ten cider! Měli jste ho už?