Jak jsme s Florentýnou dělaly konferenci

DSC_0146

Mnohým z vás to neuniklo, ale pokud přecejen nevíte, o čem je řeč, tak v sobotu 21. března se konala první česká foodie konference Foodblok, kterou jsem i díky Chefparade měla čest spolupořádat s Janou Florentýnou Zatloukalovou, autorkou například Kuchařky pro dceru, nebo Hovorů s řezníkem. Moje dojmy najdete v tomto článku.

DSC_0036

Když za mnou přišla Jana, jesli bych s ní šla do pořádání konference pro foodies, hned jsem na to kývla, protože taková věc u nás prostě chyběla. Věděla jsem, že tohle téma je hodně blízko i k mojí práci a tak jsem se zeptala Marcela, našeho šéfa, jestli by byl pro, abych do toho s Janou šla v rámci Chefparade. Marcel je super člověk a kromě toho, že pro konferenci poskytl oporu a zázemí jeho školy vaření, mohla jsem na Foodbloku pracovat v rámci svojí normální práce.

Plánování a sestavování myšlenek nám zabralo několik měsíců, stejně tak navázání spoluprací s partnery, kteří nám moc pomohli, a pak přišel začátek března a my jsme spustily registrace. Než jsme se stihly rozkoukat, bylo vyprodáno a pořád (a až do dne konání) nám chodily žádosti o zařazení na waiting list. Přihlásili se blogeři, nadšenci do jídla, amatérští kuchtíci a lidi prahnoucí po vlastních restauracích, bistrech a kavárnách.

DSC_0215 copy

V pátek před konferencí jsme spolu s maličkým týmem chystali prostory pro konferenci, kterými byla škola vaření Chefparade v Holešovické tržnici. Očekávaly jsme přibližně 100 lidí, proto vše muselo být do detailu naplánováno. V jednu ráno jsem ulehla do postele a nemohla dospat soboty… no vlastně sobota přišla dřív, než by se zdálo, protože už za 4 hodiny jsem stála na nohou.

Na místě jsme pak dodělali už jen pár detailů a postupně dorazily i holky, moje Chefparade kolegyně, které se nám na celý den propůjčily coby hostesky. A odvedly skvělou práci.

V 8:30 jsme otevřeli dveře a během několika minut byl prosor plný lidí. Na malou chvíli se mě zmocnila panika, ale pak jsem si uvědomila, jak super to je a začala jsem si užívat atmosféry a energie, která všude proudila. V levé části probíhaly přednášky, uprostřed se ochutnávalo a sledovalo stream fotek z Instagramu, v pravé kuchyni se vařilo a testovaly se KitchenAidy. Kdo se chtěl nadýchat čerstvého vzduchu, ten si venku mohl něco ogrilovat na Lotus Grilech a na poledne přijel Chefparade Foodtruck plný jídla.

DSC_0180 copy

Celý den jsme měly s Janou do detailu naplánovaný a nepřišel žádný velký průšvih. Jana odvedla skvělou práci na blogerském minikurzu o psaní receptů a já jsem lidem uázala, jak potáhnout dort. V pět jsem si pak stoupla na podium a pověděla lidem o tom, co je to sdílená kuchyně.

Měla jsem pocit, že celý den kolem mě jen tak prosvištěl a najednou byl konec. Lidi kolem ale zářili úsměvem a zdálo se, že si den moc hezky užili. I já se už těším, až dostaneme hotové kamerové záznamy z přednášek a také se na ně v klidu podívám.

Po konferenci, když všichni odešli, jsem sebou plácla a sedačku a přiznala si únavu. Ta byla silnější než já a i proto jsem po příjezdu domů prospala 12 hodin v kuse.

DSC_0288 copy

Teď už od konference uběhlo pár dní a my sbíráme zpětou vazbu, abychom věděly, jak nachystat konferenci příště, aby byla zase o něco lepší. Chodí nám spousta chvály, nechybí ani nějaká ta kritika, kterou pro posouvání se potřebujeme, ale hlavně díky všem úžasným návštěvníkům víme, že to všechno má smysl. Má smysl se potkat a proto už teď vymýšlíme datum pro příští Foodblok.

KDE NAJÍT VÍCE O KONFERENCI?

www.foodblok.cz

Facebook Foodbloku

Hashtag na Instagramu: #foodblok2015

DSC_0344 copy

-> Workshop zdobení cupcakes s Hanou Rawlings, autorkou knihy Sladký design

DSC_0336

DSC_0278 copy

DSC_0148

DSC_0142

DSC_0118 copy

DSC_0081 copy