Barvení potahovací hmoty / marcipánu

barveni

Jak obarvit potahovací hmotu nebo marcipán? Pro někoho jednoduché jako facka, ale začátečníci v tom často tápou. Dneska si ujasníme, jaké barvy (ne)používat a jak to vlastně funguje. Taky vám dám pár tipů na potahovací hmoty, které jsou svými vlastnostmi příznivé pro úplné začátečníky. A nesmíme zapomenout na důležitou věc, jako je uchovávání potahovací hmoty.

DSC_1805

Když už máte s potahováním zkušenosti, asi už jste si sami přišli na to, jakým způsobem obarvit potahovací hmotu nebo marcipán. Často se ale na kurzech setkám s tím, že lidé, kteří teprve začínají, mají strach aby hmotu nezničili a aby měla správný odstín. Proto si dnes povíme něco o tom, čím hmotu barvit a jak na to.

JAKOU BARVU POUŽÍT?

Potahovací hmotu se vám nepovede obarvit sypkými barvami a tekuté barvy také nejsou vhodné, jelikož hmotu „naředí“ a ta je potom hodně mazlavá a špatně se s ní pracuje. Nejvhodnější jsou gelové potravinářské barvy. Seženete je v každé prodejně cukrářských potřeb. Kelímek nebo tuba takové barvy stojí většnu asi 60 Kč a vydrží vám opravdu, opravdu dlouho. Na trhu je nespočet barev a odstínů a také hodně značek. Většinou je u barviček jedno, jakou značku použijete, protože kvalitou se moc neliší. Já mám nejradši Wilton, protože nabízí asi nejširší škálu odstínů. Pokud se bojíte éček, ačkoliv se barvy používá doslova kapka, můžete na internetu sehnat barvičky přírodní, které jsou vyrobeny například z červené řepy, špenátu a dalších přírodních surovin.

DSC_1806

ZPŮSOBY BARVENÍ

Barvit můžete několika způsoby. Možná jich je mnohem víc, ale já používám tyto tři:

  1. Obarvení kusu hmoty před použitím = obarví se celý kus hmoty tak, že se do něj zapracuje barva. Přesněji popisuji níže.
  2. Natírání štětcem = v kapce čirého alkoholu (vodka, slivovice) rozmícháte gelovou barvu a můžete na potažený dort štětcem malovat. Alkohol se používá proto, že se rychle vypaří a barva zaschne.
  3. Airbrush = sprejování potaženého dortu pomocí přístroje zvaného „airbrush“ – možná si pořídíte, okud vás dorty hodně chytnou Do airbrushe s epoužívají barvy tekuté, přímo k tomu určené.

barveni

JDEME BARVIT HMOTU GELOVOU BARVOU

Nejčastěji barvím hmotu tak, že do ní zapracuju gelovou barvu. Začněte tak, že dáte barvy jen malou kapičku, protože gelovky jsou hooooodně koncentrované a když to přebarvíte, už to není jak zachránit, než míchat s bílou hmotou. Světlé barvy navíc často působí hezčím dojmem. Barvy z kalíšku nanášejte pomocí špejle, z tuby můžete rovnou kápnout a potom už jen rukama zapracujte barvu, dokud se úplně nevstřebá. Barva vám trošku chytí na kůži a někdy jde špatně umýt. Můžete proto použít jednorázové rukavice. Když budete chtít docílit černé potahovací hmoty, moje rada je: kupte si ji už černě obarvenou. Na černo se totiž barví špatně. Nejdřív je to pořád spíš šedé a pak zase moc naředěné a už se s tím nedá pracovat.

UCHOVÁVÁNÍ POTAHOVACÍ HMOTY / MARCIPÁNU

Potahovací hmoty mají dlouhou trvanlivost – třeba rok. Vydrží vám ale jen tehdy, budete-li ji správně skladovat. Zabalte potahovací hmotu do fresh folie, aby k ní nemohl žádný vzduch. Ideální je uložit takto zabalenou hmotu ještě do potravinové krabičky nebo do kyblíčku, ve kterém se některé hmoty prodávají. Hmotu skladujte při pokojové teplotě. Nedoporučuji hmotu mrazit a už vůbec ne dávat do mikrovlnné trouby. Špatně zabalená hmota vám zatvrdne a už z ní nic nevyrobíte.

TIP NA POTAHOVACÍ HMOTU PRO ZAČÁTEČNÍKY

Začátečníkům většinou doporučuji začít s potahovací hmotou a až potom se prokousat k marcipánu. Ten je totiž na práci trošku složitější. Pro začátečníky je nejvhodnější hmota, která je pružná, netrhá se a nepraská. To je například Smartflex Velvet (dortisimo.cz) nebo Pasta Dama Top (cokolady.cz).