Foodblogerky na tripu: Penzion Zikmundov

b

Přečtěte si zápisek z deníku – povídání o krásném víkendu v krásném penzionu, ve kterém jsme kromě relaxu i vařily a jedly.

b

Když mi před pár měsíci přišla nabídka, abych přijela na víkend do Zikmundova, vůbec jsem netušila, jak skvělý zážitek mě čeká. Nebudu vám lhát a ani psát pozitivně jen proto, abych někomu zalichotila, ale ráda bych vám ukázala tohle výjimečné místo takové, jaké mi opravdu přišlo.

Do Zikmundova mě pozvali pomocí emailu coby foodblogerku, abych přijela uvařit do jejich venkovní kuchyně a že zde při té příležitosti můžeme s Ondrou strávit odpočinkový víkend. Podle webu to vypadalo na krásný a stylový penzion a tak jsem vůbec neváhala s rozhodováním. Navíc jsem zjistila, že obrovskou shodou náhod pozvali ještě Terezku Foodloverovic a tak jsme zamluvily víkend společně.

Jak jsme vycítily z komunikace, v Zikmundově se na nás opravdu těšili a my na ně taky. Vymyslely jsme menu na gril, naplánovaly, jak ho ve venkovní kuchyni připravíme a spolu s Ondrou a Markem jsme vyrazili směrem k Uherskému Hradišti.

V pátek po práci byla D1 klasicky zasekaná a proto jsme do penzionu, který leží uprostřed lesa na samotě, dorazili uprostřed večera. Cestou jsme se smáli, že silnici k tomu penzionu si určitě museli postavit sami, protože tam nic jiného není… a jak jsme později zjistili, fakt to tak bylo.

IMG_0565

Hned po příjezdu jsme obdivovali jedinečný a vkusný design stavby v severském stylu a užívali si pohostinnost pana majitele i ostatních členů jeho týmu. Ochutnali jsme výborné místní víno a i přes pokročilou hodinu nám pan kuchař připravil dobrou večeři. Není to totiž jen tak nějaký obyčejný penzion. Člověk je tady jako doma. Nemusíte si zamykat pokoj, je tu klid a ve velké útulné místnosti si sednete ke krbu od kterého vidíte do domácké kuchyně. Pan kuchař vám řekne, co má v lednici a nabídne, co z toho uvaří. A kdyby se vám chtělo, můžete vařit klidně s ním.

IMG_0576

Po večeři jsme měli soukromou prohlídku všech pokojů. Každý je totiž jiný, má své jméno a svoji atmosféru. V našem pokoji se snoubila kombinace hladkého dřeva se surovými kameny a Foodloverovic bydleli v podkrovním zeleném, „listovém“ pokoji. Hodně zajímavý je i pokoj s „pecí“ a nebo s obrovským oknem do korun stromů.

Ubytováním ale večer nekončil. V zahradě tohoto malého ráje na nás čekala finská lázeň – velký dřevěný „sud“ plný horké vody ohněm ohřívané. Neváhali jsme, skočili jsme do plavek a naložili se do sudu. Z vody stoupala pára, z nás taky, a nad hlavou jsme měli křišťálové nebe plné hvězd neponičených světlem měst.

Já i Terezka jsme krátce po lázni utíkaly spát, protože jsme věděly, že zítra nás čeká milá povinnost – vaření. Naši chlapci si však lázně i místní víno užívali až do časných ranních hodin, což jistě svědčí o tom, jak to bylo úžasné.

c

Ráno po vydatné snídani jsme si konečně za světla mohli prohlédnout okolí penzionu. Všude les, louky, od stolu výhled na pastviny plné koní a všudpřítomný, neskutečný klid.

V kuchyni jsme se toho bez váhání chopily a vykouzlily menu pro 20 hostů. Pak jsme všichni vyrazili do Uherského Hradiště na burgery a maso. Já jsem si dala bruselský tatarák. Ten byl fakt vynikající. S dezertem jsme laškovali před místní cukrárnou, protože kluci dostali chuť na Floridu (čti „flourajda“), ale nakonec jsme dali přednost hipsterštějšímu místu v kavárně.

Po návratu nás čekal relax ve společnosti vína a zikmunodvského týmu, povídali jsme si o jídle, blogování a všem možném, než se začali scházet hosté. Moc mile nás překvapilo, s jakou radostí přivítali dvě nadšené blogerky a dokonce jim i naše jídlo chutnalo (pokud nám jen nelichotili ). Zároveň jsme se na vlastní oči přesvědčili, že obrovskou individuální péči tady věnují každému hostu a nemusí to být žádný bloger.

Když hosté dojedli dezert, konečně z nás opadla nervozita a mohli jsme vyrazit vstříc horké finské lázni, která pro nás byla celou dobu k dispozici.

V neděli ráno nás čekala vyjížďka na koních. Do lesů nás vzal sám pan majitel Zikmundova. Vyjížďka se mi hrozně líbila, protože jsem na koních dřív jezdila, ale už tak 5 let jsem v sedle neseděla. Hned mi hlavou proletěla myšlenka, že se ke koním vrátím, ale když jsem později slezla a začala se projevovat moje alergie, zase jsem si to rychle rozmyslela. Kýchal i Ondra. No jo, pražáci přijeli na Moravu.

a

Po vyjížďce jsme si ještě chvíli odpočinuli za zvuku klasické hudby a výhledu na pastviny s koňmi a poté jsme vyrazili domů. Rozhodli jsme se ještě pro zastávku v Brně, protože (a je to ostuda) jsem v Brně ještě nikdy nebyla. Čekala jsem, že se mi tam líbit nebude, protože všichni vždycky říkají „Jéééžis, Brno“, ale musím uznat, že je tam fakt krásně a nejvíc se mi líbí, že tam nikdo nikam nespěchá. Hodně mě pobavil číšník v těstovinovém bistru Cattani:

 

Terka: „Dala bych si zázvorový čaj.“

Číšník: „Ne.“

Terka: „Jo jakože ho nemáte?“

Číšník: „Ne, ale nechce se mi ho dělat“ :D

 

Na kávu jsme si zašli do Melounového cukru, protože to je v Brně snad povinnost. Už jsem ho tisíckrát viděla u někoho na Instagramu a proto jsem tam nutně potřebovala. Tam bylo moc příjemně a že je to tam hodně oblíbené ukazovalo i to, kolik lidí sem proudilo.

Tím jsme zakončili náš víkendový výlet. Děkuji celému týmu penzionu Zikmundov za úžasný zážitek, protože takový přístup k hostům a tak krásný, vkusný penzion…to je v Česku vzácné. Už teď je mi jasné, že tam co nevidět pojedeme znovu, klidně ne jako bogerky, ale jako hosti. A jestli jste tenhle šíleně dlouhý článek dočetli až dokonce, pak to znamená, že i vy tam musíte vyrazit.

 

MENU, KTERÉ JSME VAŘILY:

– Polévka z grilované karotky s kokosovým mlékem

– Losos v hořčicové marinádě zauzený na grilu, lehký bramborový salátek

– Grilované banány s omáčkou z čokolády a uzeným chilli.

 

Prohlédněte si fotogalerii penzionu Zikmundov.

FOTKY Z VÍKENDU V ZIKMUNDOVĚ:

 

DSC_7780

Výhled od snídaně.

 

DSC_7782

Kuchyň.

Kuchyň.

DSC_7786

U krbu, kde každý večer hoří oheň.

U krbu, kde každý večer hoří oheň.

DSC_7791

DSC_7793

DSC_7796

Chlapci nám pomáhali s vařením.

Chlapci nám pomáhali s vařením.

DSC_7811

DSC_7819

DSC_7828

DSC_7825

DSC_7842

DSC_7851

DSC_7853

DSC_7854

DSC_7859

Bruselský tatarák v Beef&Beer v Uherském Hradišti

Bruselský tatarák v Beef&Beer v Uherském Hradišti

Burgříky v Beef&Beer.

Burgříky v Beef&Beer.

Brno.

Brno.

Oběd v Cattani v Brně. Tomatová plévka a těstoviny s gorgonzolovou omáčkou.

Oběd v Cattani v Brně. Tomatová plévka a těstoviny s gorgonzolovou omáčkou.

V Melounovém cukru. Bohužel jsem si to nestihla vyfotit před ochutnáním. Výborný brownie cheesecake.

V Melounovém cukru. Bohužel jsem si to nestihla vyfotit před ochutnáním. Výborný brownie cheesecake.