Co mě v kuchyni naučil táta

DSC_7505

Většinou všechny holky vyprávějí o tom, co je v kuchyni naučila maminka. I já vám to budu vyprávět, ale příště. Taky mě toho totiž naučila strašně moc. Dneska vám ale napíšu o tom, co mě v kuchyni naučil táta.

DSC_7505

Předevčírem Ondra přišel domů a donesl tašku slávek a čerstvých sardinek. To mě inspirovalo k dnešnímu psaní. Vybalil sardinky a mně přidělil slávky k čištění. A tak drbu tu mušli, když zjistím, že Ondra vlastně neví, jak se taková sardinka kuchá.

Tu ve mně zaplesalo moje hladové ego, protože jsem se vytasila se svým trumfem, který jsem si celé roky schovávala v rukávu. Předala jsem Ondrovi slávky a chopila se rybiček. Já je totiž kuchat umím, a to už od šesti let, kdy jsme s tátou byli prvně u moře.

Sardinky jsou pro mě prostě symbolem dovolené, protože jsme si je tam vždycky připravovali. Vstali jsme s tátou fakt brzo ráno (z dětství mám pocit, že to bylo v šest, ale možná to bylo i v osm a nebo taky v devět)… takže… vstali jsme s tátou v šest ráno a vyrazili na rybářský trh, kde jsme nakoupili obrovskou tašku čerstvě vylovených sardinek.

DSC_7508

Naložili jsme je do auta a za pomalu sílícího sluníčka jsme zastavili na kraji moře, na malých skalách, kam se lidi nechodili koupat. Dostala jsem ostrý nožík, což byla sváteční příležitost, protože jako dítě jsem vždycky krájela jen tupým, abych se neřízla.

A táta mě naučil, jak se kuchají sardinky. Naříznout od dirky na bříšku, těsně pod kůží až k hlavě, a pak palcem vytáhnout všechny vnitřnosti až po žábry .“Ale pozor Jani, ať to neroztrháš, nebo to maso bude hořký.“. A pak jsme vždycky sardinky omyli v mořské vodě, ty vnitřnosti hodili k mořským skalám a čekali, až vylezou krabi a budou si je brát. Možná i díky tomu mi jako dítěti nepřišlo nechutné kuchat rybu. Kraby jsem vždycky chytala a nikdy jsem se nebála, že mě štípnou.

Musím tedy říct, že nejvíc k srdci jsem si od táty vzala tohle a vůbec mi nevadí, že když mě hlídal, hodovali jsme na špagetách s kečupem :)

Jakou „jídlovou“ vzpomínku s tatínkem máte vy?

Tohle je hrdina mého dnešního příběhu, se kterým ani dnes nemám nouzy o mořské dobroty.

Tohle je hrdina mého dnešního příběhu, se kterým ani dnes nemám nouzi o mořské dobroty.

DSC_7511

 

RECEPT Z PŘÍBĚHU:

Vykuchanou sardinku bez hlavy postavte na „rozevřené bříško“ a prsy postupně protlačte celou délku páteře, otočte rybu a páteř lehce vyloupněte. Naskládejte rybičky na plech kůží nahoru, naházejte na ně čerstvý tymián, plátky česneku a okolo poloviny cherry rajčátek. Osolte, opepřete a vše důkladně pokapejte olivovým olejem. Pečte na 200*c – na gril – hezky dokřupava. Podávat můžete třeba s bagetkou a rukolovým salátkem.

PS: výborné jsou také celé, jen vykuchané, sardinky jen tak na grilu se solí a olivovým olejem.

Aby slávkám nebsylo líto, že jsem o nich nenapsala, tak ty jsme dělali na víně. Děláte je taky na víně?

Aby slávkám nebylo líto, že jsem o nich nenapsala, tak ty jsme dělali na víně. Děláte je taky na víně?