Foodblogerský večer v Muzeu gastronomie

DSC_1899

14. listopadu jsem byla v Muzeu Gastronomie. Firmy Food Panda a Dvě Deci nás pozvaly na příjemné setkání spojené s prohlídkou muzea a ochutnávkou fusion kuchyně restaurace Mood. Jestli vás zajímá, co jsme ochutnali, čtěte dál.

DSC_1888

Muzeum gastronomie najdete v Praze, kousek od Náměstí Republiky. Slyšela jsem o něm už dřív, ale navštívila jsem ho poprvé a byla jsem opravdu nadšená. Pokud do muzea půjdete, doporučuji prohlídku s výkladem, protože to opravdu stojí za to. Prohlídka začíná pravěkem – ukázkou toho, jak se v té době lidé stravovali, jak připravovali jídlo a jak se jejich gastonomie postupně vyvíjela. Dále se projdete kuchyněmi od středověku až v podstatě po současnost a navštívíte i pivnici a bar. My jsme v „pivnici“ dostali první ochutnávku vína od Dvou Deci.

DSC_1876

V horní části muzea se kromě expozice stolování nachází funkční kuchyně, ve které se pořádají různé události okolo jídla. Zde na nás už čekal šéfkuchař restaurace Mood. Jako první se podávala vynikající zauzená kachní prsa osmahnutá do růžova. Na vrch jsme dostali rajčatové chutney a bazalkové vinaigrette.

DSC_1905

Druhý chod byl bůček. Na úvod nám pan kuchař prozradil, že si ho v Moodu nejčastěji dávají ženy. A já už vím proč. U mě totiž vyhrál na plné čáře. Byl to ten nejzajímavěji připravený bůček, jaký jsem ochutnala – osmahnutý, zakápnutý limetkovou šťávou, podávaný s omáčkou s česnekem a čerstvým koriandrem.

DSC_1952

Katalánský krém s pomerančovou omáčkou byl pak příjemnou tečkou na závěr. Omáčka ze zkaramelizované pomerančové šťávy mi naprosto učarovala. Jedním slovem, mňam!

Ke každému chodu nám bylo nalito vhodně zvolené víno, které k daným chutím vždy perfektně pasovalo. Po ochutnávkách jsme se ještě chvíli zdrželi v příjemné atmosféře, povídali si o jídle a foodblogování a zasmáli se nad tím, že prý vypadáme jako Japonci na výletě. My foodblogeři se totiž na každý kousek jídla seběhneme vyzbrojeni foťákem, jako vosy na lízátko.

Foodblogerka - jeden z Japonců v akci :)

Foodblogerka – jeden z Japonců v akci :)

Moc mě potěšilo, že nás nebylo pozváno 20, ale jen pár, protože jsme měli prostor se víc poznat a popovídat si. Na akcích, kde nás je 20 si totiž většinou stihneme říct jen něco jako“ Ahoj, já jsem Jana z Popečeníčka a ty?…. Aha to je super tak zas ahoj.“

S jakými foodblogery jsem se tentokrát potkala? S Bárou, Kačkou, Markétou a Honzou. Jejich blogy určitě zařaďte mezi své oblíbené, protože jsou prostě fajn :).

Kachní prsa

Kachní prsa

DSC_1917

Příprava bůčku

Příprava bůčku

Bůček

Bůček

Katalánský krém s pomerančovým karamelem

Katalánský krém s pomerančovým karamelem

DSC_1957

DSC_1942

Kachní prsa

Kachní prsa

DSC_1906

DSC_1948

Prohlídka muzea

Prohlídka muzea

To bych chtěla mít doma!

To bych chtěla mít doma!

DSC_1864

V baru

V baru

DSC_1881

Dietní příbor nás opravdu pobavil.

Dietní příbor nás opravdu pobavil.

A CO JSOU VLASTNĚ ZAČ FIRMY, KTERÉ PRO NÁS PŘIPRAVILY TENTO SKVĚLÝ VEČER?

panda

FOOD PANDA

Food Panda vám zařídí, abyste neměli hlad, ikdyž se vám zrovna nechce ven z domu nebo kanceláře. Prostřednictvím jejich stránek si vyberete restauraci, objednáte jídlo a pak už jen pohodlně počkáte, až vám ho kurýr doveze.

dvedeci

DVĚ DECI

Dvě Deci vás naučí s vínem. Naučí vás správně degustovat, kombinovat správné víno k správnému jídlu, umožní vám ochutnat kvalitní vína která neznáte a navíc vám je za cenu přímo od vinaře bude každý měsíc doručovat až domů.

mood

RESTAURACE MOOD

Restauraci Mood najdete na pražském Žižkově. V menu, které pravidelně obměňují si můžete vybrat burgery, moderní asijské pokrmy a další mezinárodní dobroty. Prostředí restaurace je moderní, barevné a nekuřácké.

gastro

MUZEUM GASTRONOMIE

Muzeum gastronomie najdete v Jakubské ulici na Praze 1. Prohédnete si vývoj stravování a kuchyní od pravěku až po současnost. Můžete si domluvit prohlídku s výkladem, což mohu doporučit. Průvodci jsu velice milí a zapáleni pro věc.