Setkání foodblogerů v Chefparade

obrázek 4

V neděli 20. října 2013 jsem byla na setkání foodblogerů, které pořádala škola vaření Chef Parade. Byla to skvělá zkušenost (soutěžili jsme ve vaření z tajných surovin) a poznala jsem fajn lidi z “oboru” food blogování.

chefparadelogo-square-149

Když jsem dostala pozvánku na setkání foodblogerů, hned jsem zajásala. Znám české foodblogy, ale jejich autory jsem většinou viděla jen na fotkách. A tak jsem bez rozmýšlení potvrdila pozvánku a těšila se na 20. října.

DSC_1484

Když nastal den D, začala jsem být trošku nervozní, ač se později ukázalo, že zbytečně. Součástí programu totiž byla soutěž ve vaření z tajných surovin a z té plynula nervozita asi nás všech.

Na místě nás šéfkuchař spolu s ambasadorkou 1. setkání foodblogerů, Terezou Sychrovou (určitě znáte jako Food Lovera, mimochodem můj asi nejoblíbenější blog), rozdělili do čtyř skupin a odtajnili supertajné suroviny na přípravu jídla.

DSC_1489

Samozřejmě jsem měla v plánu zhostit se dezertu. Naivní plán. V surovinách totiž nebylo skoro nic, z čeho by se dal dezert vykouzlit:

Celé kuře, mrkev, řepa, brambory, šalotka, máslo, červená čočka, šalvěj, bazalka, tymián, čerstvý špenát, polníček, olivový olej, zeleninový vývar, dijonská hořčice, plnotučná hořčice, med, bílé víno, olivový olej (a další oleje), česnek, sůl, cukr, pepř.

DSC_1483

A tak jsem ze začátku rozpačitě postávala a snažila se vymyslet, co bychom mohly uvařit, stejně tak jako zbytek týmu – zástupkyně food projektů – zghettablog.czmaskrtnica.czmangiaresquisito.blogspot.cz aFoodies club.

Nakonec jsme naporcovaly kuře, opekly na másle a spolu s marinádou z medu, tymiánu a hořčice a daly péct. Vedle se pekla řepa s olivovým olejem a solí.

DSC_1485

Zatímco se kuře s řepou potilo v troubě, my jsme si lámaly hlavu s přílohou. A tak jsme udělaly 2 varianty:

1. červenou čočku na bílém víně (naprosto výbornou!!!)

2. teplý bramborový salát se špenátem, červenou řepou a zálivkou z  hořčice, medu a olivového oleje.

Dvojku jsme nakonec použily do soutěžního menu a o jedničku se nerozdělily :) (naprosto sprostě jsme ji snedly samy, bez soucitu i s kuřecími prsy). Když mi vyzbyla chvilka času, připravila jsem bylinkové máslo (máslo, bílé víno, česnek, sůl, tymián), které se později hodilo na dýňový chléb, který s sebou přinesla Maškrtnica. Ten měl asi 10x větší úspěch než naše soutěžní menu :D

DSC_1492

Každopádně i přes počáteční nejistotu jsme se umístily na krásném druhém místě. První místo bylo určitě zasloužené, protože vítězný tým připravil kuřecí roládu (pro mě je vykoštění kuřete, tak aby se nerozmašírovalo všechno maso, zatím nadlidský výkon) a jako malý, ale efektní, detail – šalvějový čips.

Díky tomuto setkání jsem konečně osobně poznala několik foodblogerek, probraly jsme všechny důležitosti okolo blogování a užily jsme si fajn odpoledne.

Děkuji týmu Chef Parade za uspořádání srazu, na kterém vytáhli foodblogery ze stínu notebooků na denní světlo. Moc si toho vážím.

PS: Fotky mám nekvalitní a mám jich málo… prostě jsem se soustředila na vaření a zapomněla jsem fotit :D Přijměte prosím proto jako ukázku pár těchto rozmazaných fotek.

Náš soutěžní hlavní chod (bylo na něm ještě bylinkové máslo a mrkev, bohužel jsem opět s focením zahálela):

DSC_1494

DSC_1493

DSC_1482

DSC_1491

Na závěr jsme dostali tuhle krásnou kuchařku. Nechybějí v ní ani dezerty, takže brzo určitě něco upeču:

PicFrame

A ještě pár momentek focených mobilem:

obrázek 4

obrázek 3

obrázek 2

obrázek 1